To najpopularniejsza kategoria prawa jazdy w Polsce, uprawniająca do poruszania się po drogach publicznych autami osobowymi.

b-inne

Aby ją uzyskać trzeba mieć ukończone 18 lat. Można jednak zapisać się na kurs już na 3 miesiące prze osiągnięciem pełnoletniości, ale za pisemną zgodą rodziców.

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu jest właściwie koniecznością. Auta dają możliwość sprawnego i szybszego poruszania się po drogach. Umiejętność kierowania pojazdów bywa niekiedy warunkiem koniecznym do zdobycia zatrudnienia.

Prawo jazdy kat. B uprawnia do kierowania:

  • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla;
  • w/w pojazdem z przyczepą lekką
  • ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym również z przyczepą lekką.

 

W cenę kursu wliczone są: materiały szkoleniowe (płyta CD+ podręcznik) oraz Egzamin Wewnętrzny (z teorii i praktyki).

Naszym kursantom oferujemy naukę w niewielkich grupach, co bezpośrednio przekłada się na jakość nauczania. Zajęcia prowadzimy w profesjonalnie wyposażonych pracowniach z dostępem do nowoczesnych komputerów. Teorii uczą profesjonalni i doświadczeni wykładowcy, którzy są na bieżąco z aktualnymi przepisami i doskonale przygotowują kursantów do nowych testów egzaminacyjnych. Podczas zajęć teoretycznych uczestnicy poznają zasady ruchu drogowego i poruszania się w rożnym terenie. Przechodzą też naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.